rodzina w kawalerce..

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Rodzina z dziećmi w kawalerce.

Wróciliśmy do mojej panieńskiej kawalerki -choć byłam pewna, ze ten moment nigdy nie nadejdzie. Zawsze myślałam, że tylko patologia ciśnie się na takich metrażach, że to ich niezaradność i lenistwo, pijaństwo.. a tu jednak i mnie to spotkało. Kiedy (jako uczennica) dostałam swoje pierwsze mieszkanie (25m2) byłam w siódmym niebie.
Teraz jednak to już nie ja – ale moja czteroosobowa rodzina musi nauczyć się jak żyć sobie na głowie i nie zwariować.  Przyzwyczajeni do przestrzeni zderzamy się ze sobą na każdym kroku..tłumaczymy dzieciom nie siedź w przejściu – ale nigdzie indziej nie ma miejsca.. chciałabym chwili ciszy, ale nie wystawię pozostałych domowników za okno żeby mogli porozmawiać…słowo „ciszej” powtarzam tysiąc razy dziennie – ale to przecież tylko dzieci, w dodatku przyzwyczajone do własnych pokoi.. chciałabym wstać pierwsza i zaskoczyć wszystkich śniadaniem, jednak dopóki nie złożymy łóżka, nie da się poruszać..nawet pies robi strajk głodowy za swoim ogródkiem.. kwiatki żółkną jakby usychając z tęsknoty, za dużymi, jasnymi pokojami z balkonami… na myśl o praniu dostaje napadów klaustrofobii, bo jeszcze suszarkę z praniem gdzieś trzeba postawić… przyzwyczajona do osobnej sypialni budzę się na każdy dźwięk – więc wstaję pierwsza, a chodzę spać ostatnia…podobno człowiek do wszystkiego potrafi się przystosować, ale ja nie chcę…nie tak miało wyglądać moje życie, ale jednak nie wszystko można zaplanować i przewidzieć..
Trzeba się nieźle nakombinować, aby przetrwać i dostosować tak małe mieszkanie do potrzeb rodziny z dziećmi. Oto efekty moich pomysłów i pracy męża:

Ta biała płyta za łóżkiem to drzwi suwane – chcieliśmy żeby nie były „po prostu drzwiami”. Namalowałam (z szablonu) japońskie drzewko, mąż okleił czarną okleiną brzegi i wyszło chyba nieźle :) . Polecam takie drzwi na małe przestrzenie, ponieważ nie zajmują miejsca (bo gdzie tu wstawić otwierane drzwi?) swoją rolę spełniają znakomicie i są znacznie trwalsze od harmonijkowych.

1a

4a

3a

6a

7a

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *